HELICO BLOG

Hizmetler Hakkında

5. Nesil, Yeni Renault Clio’nun Lansmanında Simultane Çeviri Yaptık

Bu haftanın başında Antalya’da düzenlenen gösterişli Renault Clio lansmanında simultane tercüme hizmeti sağlayıcısı olarak yer aldık. Açılış, bu topraklardaki farklı kültürleri yansıtan yaratıcı dans gösterileriyle yapıldı. Ardından son yılların öne çıkan rengi olan Mercan Turuncusu bir Clio 5 alkışlar ve ışık oyunları eşliğinde salona girdi. Clio 5 ile getirilen yeniliklerden bahsedildi.

Antalya’da düzenlenen lansman etkinliği eksiksiz ve sorunsuz geçti. Bizler de simultane tercümanlarımız, teknisyenlerimiz, simultane ses sistemlerimiz ve süpervizörümüzle birlikte lansmanın istenen şekilde geçmesine katkıda bulunduk. Ekibimiz iki günlük lansman toplantısında 300 kişiye simultane tercümeyi dinleyebilmeleri için Bosch receiver’lar (kızılötesi alıcısı cihazlar) ile birlikte kulaklıklar dağıttı. Katılımcıların İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye simultane çeviriyi dinlemesini sağlamak üzere farklı kanallardan 300 katılımcıya ses iletildi. Profesyonel simultane çevirmenlerimizin yaptığı eş zamanlı çeviri sayesinde Renault lansmanı dil sorunu olmaksızın gerçekleştirildi.

Toplantıda Türkiye’nin tüm Renault bayilerinin sahipleri bulunuyordu. Renault’un son yıllardaki istatistiki bilgileri verilerek 2020 için daha önce oluşturulan satış ve pazarlama stratejilerinden bahsedildi. Renault’un pazarlama çalışmaları toplantıda verilen en ilginç bilgileri oluşturuyordu.

İki günlük Renault lansman toplantısında ekibimiz oda ve odadaki ses düzenini değiştirerek farklı etkinliklerin rahatlıkla gerçekleştirilmesini sağladı. Simultane tercüme ve simultane ses sistemleri hizmetlerimizin yanı sıra Mais A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn. Andreas Gabriel’e özel ardıl tercüme ve eşlik tercümesi hizmetleri de sağladık. Böylece Türk Renault bayileri ile Andreas Bey arasındaki iletişimi hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya katkıda bulunduk.

Toplantı sırasında ve sonrasında bayi sahipleri farklı renklerdeki yeni Renault Clio 5’i yakından inceleme fırsatı buldular. HeliCo Tercüme olarak her geçen yıl Türkiye’de pazar payını gözle görülür şekilde artıran Renault’a ve Renault bayilerine iyi dileklerimizi sunuyoruz.

Yayınlama Tarihi: 29.01.2020

Hedef Okuyucu Kitlesi: Çeviri Hizmetine İhtiyaç Duyanlar

  • 0
  • Paylaş:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILARIMIZ