FISILTI ÇEVİRİSİ

Fısıltı çevirisi; farklı türde toplantılar, geziler veya konferanslar sırasında konuşmacının konuştuklarının tercüman tarafından yüksek olmayan bir ses tonuyla bir kişiye veya bir gruba tercüme edildiği sözlü çeviri türüdür. Simultane tercümede olduğu gibi simultane ses sistemi kurulumuna ihtiyaç duyulmayan ve bir veya iki katılımcıya çeviri yapılması gereken toplantılarda bu sözlü çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gezi, toplantı ya da konferanslarda konuşmacının dilini anlamayan küçük bir dinleyici gruba veya daha geniş bir kitleye de fısıltı çevirisi hizmeti verilebilir. Bu hizmet bir veya iki kişiye verilecekse tercüman çeviriye ihtiyacı olan kişi veya kişilerin yakınında bulunur ve sadece onların duyabileceği şekilde fısıldayarak çeviri yapar. Büyük dinleyici gruplarında ise infoport sisteminden destek alınır. Saha ziyaretleri ve fabrika gezileri gibi özellikle sürekli mobil olunması gereken etkinliklerde infoport sistemiyle fısıltı çevirisi yapılabilir.

Fısıltı çevirisi, eş zamanlı çeviri türlerinden biridir. Tercüman, konuşmacının çeviri için ara vermesini beklemeden çeviriye başlar ve az çok konuşmacıya yakın sürelerde çevirisini tamamlar. Dolayısıyla bu sözlü çeviri türünde ardıl çeviride olduğu gibi çevirinin fazladan vakit alması beklenmez.

Fısıltı çevirisinde tek çevirmeninin aralıksız çalışacağı sürenin ideal olarak 45 dakikayı geçmemesi önerilir. Tüm gün sürecek etkinliklerde iki sözlü tercüman bulundurulması gerekir.

Fısıltı çevirisi fiyatları, genel itibariyle çeviride kullanılacak dil çiftine göre farklılık gösterir. Diğer sözlü çeviri hizmetlerimizde olduğu gibi ihtiyaçlarınıza en uygun tercümanı sağlayabilmemiz için bizimle etkinliğinizden en az bir hafta önce iletişime geçerek ihtiyacınızı bize bildirmenizi tavsiye ederiz.

BAZI REFERANSLARIMIZ

Fiyat Teklifi Alın

Neden HeliCo?

Profesyonel çeviri ekibimiz, proje yöneticilerimiz ve kullandığımız gelişmiş çeviri teknolojileri ile verdiğimiz hizmetler sayesinde dünyaya açılın.

  • Ulaşılabilirlik ve hızlı cevap alma
  • En iyi tercümanlar, redaktörler ve editörler
  • Uygun fiyatlarda kolayca hizmet alma ve gönül rahatlığı
  • Kalite kontroller ve sürekli şirket içi eğitimlerle yüksek kaliteli hizmet
  • Süreç takibi yapma ve tüm süreçler üzerinden kontrol sahibi olma imkânı
  • Aracısız ve doğrudan hizmet sayesinde düşük maliyet ve zamandan kazanç