OTOMOTİV

Otomotiv Çevirisi

Otomotiv sektörünü şahsi veya ticari amaçlar için kullanılmak üzere çeşitli modellerde ve farklı motor seçeneklerine sahip otomobil, kamyon, otobüs, tır ve diğer motorlu taşıtların planlanması, geliştirilmesi, tasarlanması, üretilmesi, test edilmesi, pazarlanması ve satılmasından sorumlu olan sanayi dalı olarak tanımlayabiliriz.

İnsanların tarih boyunca ihtiyaç duydukları ve birçok farklı yöntem kullanarak karşıladıkları taşıma ve taşınma gereksinimleri, günümüzde otomotiv sektörünün piyasaya sürdüğü taşıtlar ile karşılanıyor. Karl Benz'in 1886 yılında ürettiği Benz Patent-Motorwagen ile başlayan otomobil üretimi, geçirdiği teknolojik dönüşümler sonucunda otomotiv sektöründe kıtaları ve ülkeleri kapsayan küresel rekabeti yarattı.

Otomotiv sektöründeki kapsamlı ve çok yönlü şirketlerin küresel çapta rekabet edebilmelerini sağlayan faktör, üretim yapılan ülke dışında yürütülen pazarlama ve satış faaliyetleridir. Otomotiv şirketlerinin hedefledikleri yeni pazarlarda etkin faaliyet gösterebilmeleri için hedef kitlenin diline, kültürüne ve alışkanlıklarına uygun şekilde hareket etmeleri hayati önem taşıyor. Bu sebeple otomotiv şirketleri profesyonel çeviri hizmeti alarak reklamlarını, ürün ve faaliyetleriyle bağlantılı içeriklerini yerel dile tercüme ettirerek hedefledikleri ülkedeki tüketicilere en iyi şekilde ulaşmayı amaçlıyorlar.

HeliCo Tercüme olarak otomotiv çevirisi hizmetimizle şirketleri küresel hedeflerine ulaştırmada kilit bir rol üstleniyor, bu alandaki bilgi ve tecrübemizle otomotiv sektörünün farklı pazarlardaki gelişimine katkıda bulunuyoruz. Otomotiv çevirisinde uzmanlaşmış profesyonel tercümanlarımızla sektörle bağlantılı olarak sizlere dünya standartlarında çeviri, yerelleştirme, yaratıcı çeviri, editörlük ve redaksiyon hizmetleri sunuyoruz. Şimdiye kadar otomotiv çevirisi alanında yazılı çeviri, ardıl çeviri, eşlik çevirisi ve simultane çeviri hizmetleri verdiğimiz şirketlerden bazılarını Danfoss, Porsche, Renault, John Deere, Land Rover, Volkswagen ve BMW şeklinde sıralayabiliriz.

HELICO BLOG