DİLLER

URDUCA TERCÜME

URDUCA TERCÜME

Çoğunlukla Güney Asya’da kullanılan ve Farsçadan alıntıların çokça görüldüğü Urducanın temeli Hint-İran ve Hint-Aryan dil gruplarına dayanmaktadır. Dünya üzerinde 68 milyondan fazla kişi Urduca konuşmaktadır.

Urducanın kelime haznesinde Farsça, Hintçe, Arapça, Türkçe ve yerli dillerden çokça alıntı olduğu görülür. Arap ve Urdu harflerinin karışımından oluşan ve Arap harfleriyle yazılan Urdu alfabesinde 39 harf vardır. Bir anlamda farklı dillerden harmanlanarak ortaya çıkan bu dilin, farklı bölgelerden gelen ve farklı diller konuşan askerlerin oluşturduğu orduya benzerliği üzerinde duran kimi araştırmacılar ‘Urduca’ isminin ‘ordu’ kelimesinden geldiğini öne sürmektedirler.

Altmıştan fazla dilin konuşulduğu Pakistan’da, 1947 yılı itibariyle ülkenin iki resmi dilinden biri olarak ilan edilmiştir. Hindistan'da ise 50 milyondan fazla insan Urduca konuşmaktadır. Ülkenin kuzeyinde, özellikle Müslümanların yaşadığı bölgelerdeki kullanım çok daha fazladır. Buradaki bazı okullar Urducayı müfredatlarına ilk dil olarak koymuşlardır. ‘Bollywood’ adıyla anılan Hint sinema sektöründe ve Hint şarkılarında da Urducaya sık sık yer verilmektedir.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Urduca Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Urduca tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Urduca medikal çeviriye ister Urduca hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Urduca Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Urduca Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Urduca Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Urduca tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Urducadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Urduca medikal çeviri, Urduca tıbbi çeviri, Urduca hukuki çeviri, Urduca farmasötik çevirisi, Urduca teknik çeviri, Urduca pazarlama çevirisi, Urduca oyun çevirisi, Urduca e-ticaret çevirisi, Urduca hukuk çevirisi, Urduca finans çevirisi, Urduca ekonomi çevirisi, Urduca otomotiv çevirisi, Urduca bankacılık çevirisi, Urduca yazılım çevirisi, Urduca BT çevirisi, Urduca IT çevirisi, Urduca reklam çevirisi, Urduca broşür çevirisi, Urduca tanıtım broşürü çevirisi, Urduca patent çevirisi, Urduca patent belgesi çevirisi, Urduca ruhsat çevirisi, Urduca ruhsat belgesi çevirisi, Urduca web sitesi çevirisi, Urduca medikal ürün kataloğu çevirisi, Urduca kullanım kılavuzu çevirisi, Urduca kılavuz çevirisi, Urduca medikal ürün çevirisi, Urduca medikal ürün kılavuzu çevirisi, Urduca medikal ürün kataloğu çevirisi, Urduca katalog çevirisi, Urduca prospektüs çevirisi, Urduca vaka sunumu çevirisi, Urduca vaka çalışması çevirisi, Urduca anlaşma çevirisi, Urduca sözleşme çevirisi, Urduca kira sözleşmesi çevirisi, Urduca şirket sözleşmesi çevirisi, Urduca e-ticaret sitesi çevirisi, Urduca kılavuz çevirisi, Urduca ödev çevirisi, Urduca akademik çeviri, Urduca akademik makale çevirisi, Urduca makale özeti çevirisi, Urduca kitap çevirisi, Urduca pasaport çevirisi, Urduca kimlik çevirisi, Urduca belge çevirisi, Urduca evrak çevirisi, Urduca sağlık raporu çevirisi, Urduca hastane raporu çevirisi, Urduca nüfus kayıt belgesi çevirisi, Urduca nüfus kayıt örneği çevirisi, Urduca uygulama çevirisi, Urduca mobil uygulama çevirisi, Urduca bekarlık belgesi çevirisi, Urduca ölüm belgesi çevirisi, Urduca evlilik cüzdanı çevirisi, Urduca evlilik belgesi çevirisi, Urduca hesap dökümü çevirisi, Urduca vize belgesi çevirisi, Urduca vize belgeleri çevirisi, Urduca vize başvuru belgeleri çevirisi, Urduca niyet mektubu çevirisi, Urduca noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Urduca noter onayı, Urduca noter onaylı belge çevirisi, Urduca noterlik belge çevirisi, Urduca mahkeme kararı çevirisi, Urduca kanun çevirisi, Urduca yönetmelik çevirisi, Urduca patent başvurusu çevirisi, Urduca vekâletname çevirisi, Urduca beyanname çevirisi, Urduca mahkeme evrakı çevirisi, Urduca haber çevirisi, Urduca lisans çevirisi, Urduca evlilik cüzdanı çevirisi, Urduca ehliyet çevirisi, Urduca diploma çevirisi, Urduca boşanma belgesi çevirisi, Urduca muvafakatname çevirisi, Urduca ihtarnameler çevirisi, Urduca vasiyetname çevirisi, Urduca tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ