DİLLER

İNGİLİZCE TERCÜME

İNGİLİZCE TERCÜME

İngilizce, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yaşayan insanların büyük çoğunluğunun ana dilidir. Ayrıca ikinci ana dil veya resmi dil olarak da İngiliz Milletler Topluluğu üyesi ülkelerde konuşulmaktadır. İngilizce, Çince (Mandarin Çincesi) ve İspanyolcadan sonra en geniş kitleye yayılmış 3. resmi dil olsa da dünya genelinde en çok konuşulan 1. dildir.

İngilizce, Cermen dil ailesine dahil bir dildir ve bazı filologlar İngilizcenin kaynağının Almanca olduğunu savunmaktadırlar. Aslen Kavimler Göçü sırasında yer değiştiren Cermen kavimlerinin Britanya Adaları’na getirdiği dildir. İngilizce, bu adalara yerleşen Angluslardan adını almış ve bu kavimlerin konuştuğu dile “Anglik” denmiştir.

Modern İngilizce, ilk defa orta çağ İngiltere'sinde konuşulan bir dilden küresel bir lingua franca haline gelmiştir. Günümüzde İngilizce; bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında uluslararası yardımcı bir dildir. Kolay öğrenilen bir dil olmasının yanı sıra II. Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin ekonomik ve kültürel etkisinin artması, İngilizcenin böyle yaygın şekilde benimsenmesinin sebeplerinden biridir.

İngilizce, sondan eklemeli ve çekimli bir dildir. Fiillere sondan ek eklenerek zaman çekimleri verilir. İngilizcede düzenli ve düzensiz fiiller bulunur. Ayrıca İngilizcenin cümle yapısı Türkçeden farklıdır. Türkçede özne, tümleç, yüklem şeklinde bir sıralama varken İngilizcede özneden hemen sonra yüklem gelir. Bu sebeple İngilizce simultane tercümanlar, İngilizceden Türkçeye simultane tercüme yaparken cümleyi tamamlamadan önce tümleci duymaları gerektiğinden cümleleri bölme veya konuşurken yavaşlama ve hızlanma yöntemlerini kullanırlar.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel İngilizce Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe İngilizce tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster İngilizce medikal çeviriye ister İngilizce hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel İngilizce Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

İngilizce Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak İngilizce Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe İngilizce tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

İngilizceden Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: İngilizce medikal çeviri, İngilizce tıbbi çeviri, İngilizce hukuki çeviri, İngilizce farmasötik çevirisi, İngilizce teknik çeviri, İngilizce pazarlama çevirisi, İngilizce oyun çevirisi, İngilizce e-ticaret çevirisi, İngilizce hukuk çevirisi, İngilizce finans çevirisi, İngilizce ekonomi çevirisi, İngilizce otomotiv çevirisi, İngilizce bankacılık çevirisi, İngilizce yazılım çevirisi, İngilizce BT çevirisi, İngilizce IT çevirisi, İngilizce reklam çevirisi, İngilizce broşür çevirisi, İngilizce tanıtım broşürü çevirisi, İngilizce patent çevirisi, İngilizce patent belgesi çevirisi, İngilizce ruhsat çevirisi, İngilizce ruhsat belgesi çevirisi, İngilizce web sitesi çevirisi, İngilizce medikal ürün kataloğu çevirisi, İngilizce kullanım kılavuzu çevirisi, İngilizce kılavuz çevirisi, İngilizce medikal ürün çevirisi, İngilizce medikal ürün kılavuzu çevirisi, İngilizce medikal ürün kataloğu çevirisi, İngilizce katalog çevirisi, İngilizce prospektüs çevirisi, İngilizce vaka sunumu çevirisi, İngilizce vaka çalışması çevirisi, İngilizce anlaşma çevirisi, İngilizce sözleşme çevirisi, İngilizce kira sözleşmesi çevirisi, İngilizce şirket sözleşmesi çevirisi, İngilizce e-ticaret sitesi çevirisi, İngilizce kılavuz çevirisi, İngilizce ödev çevirisi, İngilizce akademik çeviri, İngilizce akademik makale çevirisi, İngilizce makale özeti çevirisi, İngilizce kitap çevirisi, İngilizce pasaport çevirisi, İngilizce kimlik çevirisi, İngilizce belge çevirisi, İngilizce evrak çevirisi, İngilizce sağlık raporu çevirisi, İngilizce hastane raporu çevirisi, İngilizce nüfus kayıt belgesi çevirisi, İngilizce nüfus kayıt örneği çevirisi, İngilizce uygulama çevirisi, İngilizce mobil uygulama çevirisi, İngilizce bekarlık belgesi çevirisi, İngilizce ölüm belgesi çevirisi, İngilizce evlilik cüzdanı çevirisi, İngilizce evlilik belgesi çevirisi, İngilizce hesap dökümü çevirisi, İngilizce vize belgesi çevirisi, İngilizce vize belgeleri çevirisi, İngilizce vize başvuru belgeleri çevirisi, İngilizce niyet mektubu çevirisi, İngilizce noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, İngilizce noter onayı, İngilizce noter onaylı belge çevirisi, İngilizce noterlik belge çevirisi, İngilizce mahkeme kararı çevirisi, İngilizce kanun çevirisi, İngilizce yönetmelik çevirisi, İngilizce patent başvurusu çevirisi, İngilizce vekâletname çevirisi, İngilizce beyanname çevirisi, İngilizce mahkeme evrakı çevirisi, İngilizce haber çevirisi, İngilizce lisans çevirisi, İngilizce evlilik cüzdanı çevirisi, İngilizce ehliyet çevirisi, İngilizce diploma çevirisi, İngilizce boşanma belgesi çevirisi, İngilizce muvafakatname çevirisi, İngilizce ihtarnameler çevirisi, İngilizce vasiyetname çevirisi, İngilizce tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ