DİLLER

ESTONCA TERCÜME

ESTONCA TERCÜME

Estonca (eesti keel), Ural dil ailesinin Fin-Ugor dilleri arasında yer almaktadır. Estonca, Estonya’da ve Estonyalı göçmenlerin yaşadıkları çeşitli bölgelerde toplamda 1 milyon 250 bin kişi tarafından konuşulmaktadır. Estoncayı dil ailesindeki diğer dillerden farklı kılan en büyük özellik tonlamaların kısa, uzun ve çok uzun olarak ayrılmasıdır. Estonca ve Fince dilleri yapı ve dil bilgisi kuralları bakımından birbirine büyük oranda benzerdir.

Estonca, Latin alfabesi kullanılarak yazılır ve alfabede toplam 27 harf bulunur. Estonya’daki üst sosyal kesimin 19. yüzyıla kadar Almanca konuşmasının bir etkisi olarak bu alfabede “ä, ö ve ü” harfleri mevcuttur.

Estonya’nın konumu sebebiyle Estonca geçmişinde birçok farklı dilden etkilenmiştir. Bilinen ilk eski yazıtları 13. yüzyıla dayanan Estonca, 13. ve 20. yüzyıllar arasında Rusya, Almanya, İsveç ve Danimarka gibi ülkelerin Cermen ve Slav topluluklarının etkisi altında kalmıştır. Estoncanın gölgede kalması sebebiyle bu dönemde Estonca edebi eser sayısı oldukça azdır.

Talllinn şehri civarında konuşulan Kuzey Estonca lehçeleri ve Tartu şehri civarında konuşulan Güney Estonca lehçeleri bulunmaktadır. Estonya’nın resmi dili Kuzey Estonca lehçelerindendir.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Estonca Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Estonca tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Estonca medikal çeviriye ister Estonca hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Estonca Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Estonca Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Estonca Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Estonca tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Estoncadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Estonca medikal çeviri, Estonca tıbbi çeviri, Estonca hukuki çeviri, Estonca farmasötik çevirisi, Estonca teknik çeviri, Estonca pazarlama çevirisi, Estonca oyun çevirisi, Estonca e-ticaret çevirisi, Estonca hukuk çevirisi, Estonca finans çevirisi, Estonca ekonomi çevirisi, Estonca otomotiv çevirisi, Estonca bankacılık çevirisi, Estonca yazılım çevirisi, Estonca BT çevirisi, Estonca IT çevirisi, Estonca reklam çevirisi, Estonca broşür çevirisi, Estonca tanıtım broşürü çevirisi, Estonca patent çevirisi, Estonca patent belgesi çevirisi, Estonca ruhsat çevirisi, Estonca ruhsat belgesi çevirisi, Estonca web sitesi çevirisi, Estonca medikal ürün kataloğu çevirisi, Estonca kullanım kılavuzu çevirisi, Estonca kılavuz çevirisi, Estonca medikal ürün çevirisi, Estonca medikal ürün kılavuzu çevirisi, Estonca medikal ürün kataloğu çevirisi, Estonca katalog çevirisi, Estonca prospektüs çevirisi, Estonca vaka sunumu çevirisi, Estonca vaka çalışması çevirisi, Estonca anlaşma çevirisi, Estonca sözleşme çevirisi, Estonca kira sözleşmesi çevirisi, Estonca şirket sözleşmesi çevirisi, Estonca e-ticaret sitesi çevirisi, Estonca kılavuz çevirisi, Estonca ödev çevirisi, Estonca akademik çeviri, Estonca akademik makale çevirisi, Estonca makale özeti çevirisi, Estonca kitap çevirisi, Estonca pasaport çevirisi, Estonca kimlik çevirisi, Estonca belge çevirisi, Estonca evrak çevirisi, Estonca sağlık raporu çevirisi, Estonca hastane raporu çevirisi, Estonca nüfus kayıt belgesi çevirisi, Estonca nüfus kayıt örneği çevirisi, Estonca uygulama çevirisi, Estonca mobil uygulama çevirisi, Estonca bekarlık belgesi çevirisi, Estonca ölüm belgesi çevirisi, Estonca evlilik cüzdanı çevirisi, Estonca evlilik belgesi çevirisi, Estonca hesap dökümü çevirisi, Estonca vize belgesi çevirisi, Estonca vize belgeleri çevirisi, Estonca vize başvuru belgeleri çevirisi, Estonca niyet mektubu çevirisi, Estonca noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Estonca noter onayı, Estonca noter onaylı belge çevirisi, Estonca noterlik belge çevirisi, Estonca mahkeme kararı çevirisi, Estonca kanun çevirisi, Estonca yönetmelik çevirisi, Estonca patent başvurusu çevirisi, Estonca vekâletname çevirisi, Estonca beyanname çevirisi, Estonca mahkeme evrakı çevirisi, Estonca haber çevirisi, Estonca lisans çevirisi, Estonca evlilik cüzdanı çevirisi, Estonca ehliyet çevirisi, Estonca diploma çevirisi, Estonca boşanma belgesi çevirisi, Estonca muvafakatname çevirisi, Estonca ihtarnameler çevirisi, Estonca vasiyetname çevirisi, Estonca tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ