DİLLER

FARSÇA TERCÜME

FARSÇA TERCÜME

Farsça (فارسی ; Farsi), Hint-Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint-İran dillerinden İran grubuna bağlı bir dildir. Farsça; İran başta olmak üzere Afganistan, Irak, Rusya, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan ve Basra Körfezinde yer alan ülkelerde konuşulan ve kökleri Antik Pers Halkı’na dayanan bir dildir. Farsça, İran’ın resmi dili olmakla birlikte çokça konuşulduğu Tacikistan ve Afganistan gibi ülkelerde önemli bir statüye sahiptir. Farsça, İran’da ve diğer ülkelerde toplamda 110 milyona yakın kişi tarafından konuşulmaktadır.

Standart Farsçanın lehçeleri; İran’da konuşulan Çağdaş Farsça, Darice (Afganistan, Özbekistan, Pakistan) ve Tacikçe (Tacikistan, Özbekistan, Rusya) şeklindedir. Tacikçe Kiril alfabesi kullanılarak yazılır. Günümüzde İran ve Afganistan’da kullanılan alfabe, Arap alfabesi asıllı Fars alfabesidir. Farsçanın yazımında kullanılan alfabede 32 harf bulunur.

Farsçaya “Uluslararası Ana Dil” statüsü kazandırmak için 2006 senesinde UNESCO’ya başvuru yapılmıştır.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Farsça Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Farsça tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Farsça medikal çeviriye ister Farsça hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Farsça Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Farsça Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Farsça Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Farsça tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Farsçadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Farsça medikal çeviri, Farsça tıbbi çeviri, Farsça hukuki çeviri, Farsça farmasötik çevirisi, Farsça teknik çeviri, Farsça pazarlama çevirisi, Farsça oyun çevirisi, Farsça e-ticaret çevirisi, Farsça hukuk çevirisi, Farsça finans çevirisi, Farsça ekonomi çevirisi, Farsça otomotiv çevirisi, Farsça bankacılık çevirisi, Farsça yazılım çevirisi, Farsça BT çevirisi, Farsça IT çevirisi, Farsça reklam çevirisi, Farsça broşür çevirisi, Farsça tanıtım broşürü çevirisi, Farsça patent çevirisi, Farsça patent belgesi çevirisi, Farsça ruhsat çevirisi, Farsça ruhsat belgesi çevirisi, Farsça web sitesi çevirisi, Farsça medikal ürün kataloğu çevirisi, Farsça kullanım kılavuzu çevirisi, Farsça kılavuz çevirisi, Farsça medikal ürün çevirisi, Farsça medikal ürün kılavuzu çevirisi, Farsça medikal ürün kataloğu çevirisi, Farsça katalog çevirisi, Farsça prospektüs çevirisi, Farsça vaka sunumu çevirisi, Farsça vaka çalışması çevirisi, Farsça anlaşma çevirisi, Farsça sözleşme çevirisi, Farsça kira sözleşmesi çevirisi, Farsça şirket sözleşmesi çevirisi, Farsça e-ticaret sitesi çevirisi, Farsça kılavuz çevirisi, Farsça ödev çevirisi, Farsça akademik çeviri, Farsça akademik makale çevirisi, Farsça makale özeti çevirisi, Farsça kitap çevirisi, Farsça pasaport çevirisi, Farsça kimlik çevirisi, Farsça belge çevirisi, Farsça evrak çevirisi, Farsça sağlık raporu çevirisi, Farsça hastane raporu çevirisi, Farsça nüfus kayıt belgesi çevirisi, Farsça nüfus kayıt örneği çevirisi, Farsça uygulama çevirisi, Farsça mobil uygulama çevirisi, Farsça bekarlık belgesi çevirisi, Farsça ölüm belgesi çevirisi, Farsça evlilik cüzdanı çevirisi, Farsça evlilik belgesi çevirisi, Farsça hesap dökümü çevirisi, Farsça vize belgesi çevirisi, Farsça vize belgeleri çevirisi, Farsça vize başvuru belgeleri çevirisi, Farsça niyet mektubu çevirisi, Farsça noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Farsça noter onayı, Farsça noter onaylı belge çevirisi, Farsça noterlik belge çevirisi, Farsça mahkeme kararı çevirisi, Farsça kanun çevirisi, Farsça yönetmelik çevirisi, Farsça patent başvurusu çevirisi, Farsça vekâletname çevirisi, Farsça beyanname çevirisi, Farsça mahkeme evrakı çevirisi, Farsça haber çevirisi, Farsça lisans çevirisi, Farsça evlilik cüzdanı çevirisi, Farsça ehliyet çevirisi, Farsça diploma çevirisi, Farsça boşanma belgesi çevirisi, Farsça muvafakatname çevirisi, Farsça ihtarnameler çevirisi, Farsça vasiyetname çevirisi, Farsça tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ