DİLLER

YUNANCA TERCÜME

YUNANCA TERCÜME

En köklü ve zengin dillerden biri olan Yunanca Hint-Avrupa dil ailesine aittir. Günümüzde Yunanistan'ın ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin resmî dilidir. Ermenistan, Arnavutluk, Türkiye, Macaristan, İtalya, Romanya ve Arnavutluk gibi ülkelerde de azınlıklar tarafından konuşulmaktadır. Dünya üzerinde 13 milyondan fazla kişi Yunanca konuşmaktadır. En önemli lehçelerinden biri olan ‘Dimotiki’ Kıbrıs Cumhuriyeti’nde kullanılmaktadır. Kapadokya lehçesi ise, Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında Orta Anadolu’da konuşulmuş, şimdilerde ise unutulmaya yüz tutmuştur.

Geçmişi M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzanan Yunan Alfabesi toplam yirmi dört harften oluşur. M.Ö. 7. yüzyılda Romalıların bu alfabeyi örnek almasıyla birlikte Latin alfabesi doğmuştur. Günümüzde Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde kullanılan Kiril Alfabesi ise, yine Yunan alfabesinin temel alınmasıyla M.Ö. 9. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Yunan alfabesini öğrenmenin zor olduğuyla ilgili yaygın bir kanı olsa dahi, bu sürece başlayan birçok kişi çok kısa sürede öğrenilebildiğini söylemektedir.

Yunancadaki bazı gramer kuralları Almanca ile benzerlik gösterir. Ayrıca isimler de Almancada olduğu gibi eril, dişil ve nötr olarak üçe ayrılır. Sesli harfler üzerindeki vurgular, kullanılıp kullanılmamasına bağlı olarak sözcüğün anlamını değiştirebildiği için büyük önem taşır.

Tarih boyunca Türk ve Yunan kültürleri arasında süren yoğun etkileşim, Türkçe ve Yunancanın aralarında sözcük alışverişi yapmalarına da neden olmuştur. Halı, hurma, tahin, çakmak ve kayık gibi birçok sözcük bu iki dilden birbirine geçmiş ve halen ortak kullanılmaktadır.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Yunanca Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Yunanca tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Yunanca medikal çeviriye ister Yunanca hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Yunanca Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Yunanca Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Yunanca Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Yunanca tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Yunancadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Yunanca medikal çeviri, Yunanca tıbbi çeviri, Yunanca hukuki çeviri, Yunanca farmasötik çevirisi, Yunanca teknik çeviri, Yunanca pazarlama çevirisi, Yunanca oyun çevirisi, Yunanca e-ticaret çevirisi, Yunanca hukuk çevirisi, Yunanca finans çevirisi, Yunanca ekonomi çevirisi, Yunanca otomotiv çevirisi, Yunanca bankacılık çevirisi, Yunanca yazılım çevirisi, Yunanca BT çevirisi, Yunanca IT çevirisi, Yunanca reklam çevirisi, Yunanca broşür çevirisi, Yunanca tanıtım broşürü çevirisi, Yunanca patent çevirisi, Yunanca patent belgesi çevirisi, Yunanca ruhsat çevirisi, Yunanca ruhsat belgesi çevirisi, Yunanca web sitesi çevirisi, Yunanca medikal ürün kataloğu çevirisi, Yunanca kullanım kılavuzu çevirisi, Yunanca kılavuz çevirisi, Yunanca medikal ürün çevirisi, Yunanca medikal ürün kılavuzu çevirisi, Yunanca medikal ürün kataloğu çevirisi, Yunanca katalog çevirisi, Yunanca prospektüs çevirisi, Yunanca vaka sunumu çevirisi, Yunanca vaka çalışması çevirisi, Yunanca anlaşma çevirisi, Yunanca sözleşme çevirisi, Yunanca kira sözleşmesi çevirisi, Yunanca şirket sözleşmesi çevirisi, Yunanca e-ticaret sitesi çevirisi, Yunanca kılavuz çevirisi, Yunanca ödev çevirisi, Yunanca akademik çeviri, Yunanca akademik makale çevirisi, Yunanca makale özeti çevirisi, Yunanca kitap çevirisi, Yunanca pasaport çevirisi, Yunanca kimlik çevirisi, Yunanca belge çevirisi, Yunanca evrak çevirisi, Yunanca sağlık raporu çevirisi, Yunanca hastane raporu çevirisi, Yunanca nüfus kayıt belgesi çevirisi, Yunanca nüfus kayıt örneği çevirisi, Yunanca uygulama çevirisi, Yunanca mobil uygulama çevirisi, Yunanca bekarlık belgesi çevirisi, Yunanca ölüm belgesi çevirisi, Yunanca evlilik cüzdanı çevirisi, Yunanca evlilik belgesi çevirisi, Yunanca hesap dökümü çevirisi, Yunanca vize belgesi çevirisi, Yunanca vize belgeleri çevirisi, Yunanca vize başvuru belgeleri çevirisi, Yunanca niyet mektubu çevirisi, Yunanca noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Yunanca noter onayı, Yunanca noter onaylı belge çevirisi, Yunanca noterlik belge çevirisi, Yunanca mahkeme kararı çevirisi, Yunanca kanun çevirisi, Yunanca yönetmelik çevirisi, Yunanca patent başvurusu çevirisi, Yunanca vekâletname çevirisi, Yunanca beyanname çevirisi, Yunanca mahkeme evrakı çevirisi, Yunanca haber çevirisi, Yunanca lisans çevirisi, Yunanca evlilik cüzdanı çevirisi, Yunanca ehliyet çevirisi, Yunanca diploma çevirisi, Yunanca boşanma belgesi çevirisi, Yunanca muvafakatname çevirisi, Yunanca ihtarnameler çevirisi, Yunanca vasiyetname çevirisi, Yunanca tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ