DİLLER

TÜRKÇE TERCÜME

TÜRKÇE TERCÜME

Türkçenin kökeni, Türk dilleri ailesindeki Şaz Türkçesinin Oğuz dil grubudur. Türkiye Türkçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmî dilidir. Ayrıca Bulgaristan, Yunanistan, Suriye, Irak, Lübnan ve Azerbaycan gibi birçok ülkede de konuşulmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık 90 milyon insan Türkçe konuşmaktadır. Bu sayının %85 kadarı ana dildir.

Eski Türkçenin kullanıldığı ilk yazılı kaynak olarak kayıtlara geçen Orhun Yazıtları, Türkçenin en az 1.300 yıllık bir tarihe sahip olduğunu göstermektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği Harf Devrimi ile birlikte 1 Kasım 1928 tarihinden itibaren Arap harflerinden oluşan alfabe yerine, Latin harflerinden oluşan Türkçe alfabe kullanılmaya başlanmıştır. Bu alfabe 8 ünlü ve 21 ünsüz olmak üzere toplam 29 harften oluşmaktadır. 1932 yılında Türk Dili Tetkik Cemiyeti adıyla hayata geçen Türk Dil Kurumu da yine Atatürk'ün talimatıyla kurulmuştur.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Türkçe İngilizce tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe İngilizce tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Türkçe medikal çeviriye ister Türkçe hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Türkçe İngilizce tercümesini teslim alabilirsiniz.

Türkçe-İngilizce dil çiftinde çevirinin yanı sıra bizden en çok talep edilen hizmetler; Türkçeden Almancaya çeviri, Türkçeden Fransızcaya çeviri, Türkçeden İspanyolcaya çeviri ve Türkçeden İtalyancaya çeviri şeklinde sıralanabilir. Buna ek olarak diller sekmesinde yer alan Türkçeden tüm dillere veya tüm dillerden Türkçeye çeviri hizmeti alabilirsiniz. İhtiyacınız olan hizmeti en iyi şekilde tanımlayabilmemiz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Türkçe İngilizce yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Türkçe İngilizce yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe İngilizce tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Türkçeden İngilizceye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Türkçe medikal çeviri, Türkçe tıbbi çeviri, Türkçe hukuki çeviri, Türkçe farmasötik çevirisi, Türkçe teknik çeviri, Türkçe pazarlama çevirisi, Türkçe oyun çevirisi, Türkçe e-ticaret çevirisi, Türkçe hukuk çevirisi, Türkçe finans çevirisi, Türkçe ekonomi çevirisi, Türkçe otomotiv çevirisi, Türkçe bankacılık çevirisi, Türkçe yazılım çevirisi, Türkçe BT çevirisi, Türkçe IT çevirisi, Türkçe reklam çevirisi, Türkçe broşür çevirisi, Türkçe tanıtım broşürü çevirisi, Türkçe patent çevirisi, Türkçe patent belgesi çevirisi, Türkçe ruhsat çevirisi, Türkçe ruhsat belgesi çevirisi, Türkçe web sitesi çevirisi, Türkçe medikal ürün kataloğu çevirisi, Türkçe kullanım kılavuzu çevirisi, Türkçe kılavuz çevirisi, Türkçe medikal ürün çevirisi, Türkçe medikal ürün kılavuzu çevirisi, Türkçe medikal ürün kataloğu çevirisi, Türkçe katalog çevirisi, Türkçe prospektüs çevirisi, Türkçe vaka sunumu çevirisi, Türkçe vaka çalışması çevirisi, Türkçe anlaşma çevirisi, Türkçe sözleşme çevirisi, Türkçe kira sözleşmesi çevirisi, Türkçe şirket sözleşmesi çevirisi, Türkçe e-ticaret sitesi çevirisi, Türkçe kılavuz çevirisi, Türkçe ödev çevirisi, Türkçe akademik çeviri, Türkçe akademik makale çevirisi, Türkçe makale özeti çevirisi, Türkçe kitap çevirisi, Türkçe pasaport çevirisi, Türkçe kimlik çevirisi, Türkçe belge çevirisi, Türkçe evrak çevirisi, Türkçe sağlık raporu çevirisi, Türkçe hastane raporu çevirisi, Türkçe nüfus kayıt belgesi çevirisi, Türkçe nüfus kayıt örneği çevirisi, Türkçe uygulama çevirisi, Türkçe mobil uygulama çevirisi, Türkçe bekarlık belgesi çevirisi, Türkçe ölüm belgesi çevirisi, Türkçe evlilik cüzdanı çevirisi, Türkçe evlilik belgesi çevirisi, Türkçe hesap dökümü çevirisi, Türkçe vize belgesi çevirisi, Türkçe vize belgeleri çevirisi, Türkçe vize başvuru belgeleri çevirisi, Türkçe niyet mektubu çevirisi, Türkçe noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Türkçe noter onayı, Türkçe noter onaylı belge çevirisi, Türkçe noterlik belge çevirisi, Türkçe mahkeme kararı çevirisi, Türkçe kanun çevirisi, Türkçe yönetmelik çevirisi, Türkçe patent başvurusu çevirisi, Türkçe vekâletname çevirisi, Türkçe beyanname çevirisi, Türkçe mahkeme evrakı çevirisi, Türkçe haber çevirisi, Türkçe lisans çevirisi, Türkçe evlilik cüzdanı çevirisi, Türkçe ehliyet çevirisi, Türkçe diploma çevirisi, Türkçe boşanma belgesi çevirisi, Türkçe muvafakatname çevirisi, Türkçe ihtarnameler çevirisi, Türkçe vasiyetname çevirisi, Türkçe tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ