ARDIL ÇEVİRİ

Ardıl çeviri, sözlü bir iletinin ardıl çevirmen tarafından konuşmacıdan sonra bölümler halinde hedef dile aktarılmasıdır. Sözlü çeviri hizmetleri arasında en sık kullanılanıdır. Bunun sebebi, ardıl çeviri hizmetinde çoğunlukla herhangi bir sözlü çeviri ekipmanına gerek duyulmamasıdır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına bağlı olarak ardıl çevirmenlerin zaman zaman yaka veya el mikrofonu kullanması gerekebilir. Konuşmacı, sözlerinin eksiksiz aktarılabilmesi için anlam bütünlüğü oluşturan en fazla 3-5 cümle sonra susar ve ardıl çevirmene konuşması için zaman tanır. Ardıl çevirmen, konuşmacıyı dinlerken isterse not alma teknikleri uygulayarak profesyonel notlar alır ve kusursuz bir çeviri ortaya koyar.

Ardıl tercüme hizmetine bir grup dinleyiciye hitap eden bir konuşmacının veya çok sayıda katılımcının bulunduğu toplantılarda ya da daha küçük çaplı, karşılıklı diyaloğa dayalı görüşmelerde ihtiyaç duyulabilir. İş toplantılarında, basın toplantılarında, seminerlerde, atölye çalışmalarında ihtiyaca göre tek yönlü veya çift yönlü sözlü tercüme yapılabilir. Ardıl tercümede toplantı süresinin tercümeye ayrılması gereken süre nedeniyle uzaması öngörülmelidir. Bunu istemiyorsanız eş zamanlı tercüme hizmeti olarak da bilinen simultane tercümeyi tercih edebilirsiniz.

Ardıl çeviri türleri arasında telefonda / televizyonda / radyoda çeviri, eşlik çevirisi, yazılı metinden sözlü çeviri (sight translation) ve sağlık alanında, mahkeme ortamında, afette ve acil durumlarda yapılan toplum çevirmenliği yer alır. Karakol sorguları veya mahkeme duruşmaları sırasında, noter huzurunda vb. kısa süreli yeminli ardıl çeviri taleplerinize de profesyonellikle yanıt veririz.

Ardıl çeviri fiyatları dile ve konuya göre farklılık gösterir. Örneğin; İngilizce Türkçe ardıl çeviri ücreti ile Almanca Türkçe ardıl çeviri ücretinin birbirinden farklı olması kaçınılmazdır. Aynı şekilde uzmanlık gerektirdiği için örneğin medikal ardıl çeviri fiyatlarının diğer alanlara göre biraz daha yüksek olmasını bekleyebilirsiniz.

HeliCo Tercüme olarak ardıl tercüme hizmetini uzman tercümanlarımızla kurumsal imajınıza yakışır şekilde ve titizlikle sunarız. Ardıl çevirmenlerimiz sıklıkla ihtiyaç duyuldukları iş toplantılarınızda karşı tarafa iyi bir izlenim bırakmak üzere stratejik öneme sahiptirler. Dolayısıyla ardıl çeviri alanında tecrübeli ve sizi en iyi şekilde temsil edecek tercümanlarla çalışırız. Sözlü çeviri hizmetlerinin hangi türü olursa olsun verdiğimiz çeviri hizmetinde tecrübeye, kaliteye, gizliliğe ve resmiyete önem veririz ve bizden iyi bir hizmet alıyor olmanın rahatlığını yaşarsınız.

BAZI REFERANSLARIMIZ

Fiyat Teklifi Alın

Neden HeliCo?

Profesyonel çeviri ekibimiz, proje yöneticilerimiz ve kullandığımız gelişmiş çeviri teknolojileri ile verdiğimiz hizmetler sayesinde dünyaya açılın.

  • Ulaşılabilirlik ve hızlı cevap alma
  • En iyi tercümanlar, redaktörler ve editörler
  • Uygun fiyatlarda kolayca hizmet alma ve gönül rahatlığı
  • Kalite kontroller ve sürekli şirket içi eğitimlerle yüksek kaliteli hizmet
  • Süreç takibi yapma ve tüm süreçler üzerinden kontrol sahibi olma imkânı
  • Aracısız ve doğrudan hizmet sayesinde düşük maliyet ve zamandan kazanç