METİN YAZARLIĞI

İngilizce karşılığı copywritingolan metin yazarlığı; önceden belirlenmiş bir ticari konu veya reklam hakkında açıklayıcı, betimleyici, bilgilendirici, ilgi çekici ve ikna edici bir yazıyı kaleme almayı kapsayan hizmetimizdir. Dünya çapında internete olan erişimin artması ve dolayısıyla insanların daha fazla içeriğe ihtiyaç duymasıyla birlikte metin yazarlığı hizmeti fazlasıyla ön plana çıkmıştır. Metin yazarları belirli bir ürün veya hizmet için reklam içeriği oluşturmaktan sorumludurlar. Bu içerik; broşür, reklam panosu, internet sitesi, e-posta, katalog, gazete ve çok daha farklı ortamlar için oluşturulabilir. Markaların müşteriye kendilerini tanıtmalarında kritik rol oynayan reklamlar için içerik oluşturmak beceri ve yaratıcılık gerektirir. Metin yazarlığı hizmeti veren metin yazarının içeriğin diline ve dilbilgisi kurallarına üstün düzeyde hâkim olması, konuya ilişkin verimli araştırmalar yapabilmesi, yaratıcı düşünce yapısına sahip olması ve bu yaratıcılığı içeriğe yansıtabilmesi elzemdir.

Metin yazarlığı hizmetinin birçok farklı ayrıntısı mevcuttur. Özellikle günümüzde reklamcılık ve tanıtım hizmetlerinin neredeyse tamamı internet üzerinden yürütüldüğü için SEO (Search Engine Optimisation) olarak adlandırılan ve “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen yöntem metin yazarlığı için kritik rol oynar. SEO metin yazarlığı şeklinde ifade edilen bu hizmette örneğin, bir web site için metin yazarlığı yapıldığı sırada oluşturulan içeriğin arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesi amacıyla belirli anahtar kelimeleri içermesi sağlanır. SEO metin yazarlığı hizmeti markaların kendilerini daha erişilebilir hale getirmeleri için önemli bir hizmettir.

HeliCo Tercüme olarak metin yazarlığı hizmetini sizlere farklı dillerde sunabiliriz. Talebiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda Türkçe metin yazarlığı veya İngilizce metin yazarlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Metin yazarlığı hizmeti yukarıda da bahsedilen temel özelliklere sahip ve yeni, özgün ve yaratıcı içerik oluşturma konusunda uzman yazarlar tarafından verilir.

Metin yazarlığı ücretleri; oluşturulacak içeriğe, içeriğin kapsamına ve tamamlanması için verilen süreye bağlı olarak farklılık gösterebilir. Tüm bu ayrıntıları konuşmak üzere lütfen web sitemiz üzerinden ya da e-posta veya telefon yoluyla iletişime geçerek bilgi almaktan çekinmeyin.

BAZI REFERANSLARIMIZ

Fiyat Teklifi Alın

Neden HeliCo?

Profesyonel çeviri ekibimiz, proje yöneticilerimiz ve kullandığımız gelişmiş çeviri teknolojileri ile verdiğimiz hizmetler sayesinde dünyaya açılın.

  • Ulaşılabilirlik ve hızlı cevap alma
  • En iyi tercümanlar, redaktörler ve editörler
  • Uygun fiyatlarda kolayca hizmet alma ve gönül rahatlığı
  • Kalite kontroller ve sürekli şirket içi eğitimlerle yüksek kaliteli hizmet
  • Süreç takibi yapma ve tüm süreçler üzerinden kontrol sahibi olma imkânı
  • Aracısız ve doğrudan hizmet sayesinde düşük maliyet ve zamandan kazanç