KÜRESELLEŞTİRME (GLOBALLEŞTİRME)

Küreselleştirme, İngilizceden Türkçeye “globalisation” sözcüğünden birebir aktarılmış şekliyle “globalizasyon” olarak da ifade edilir. Küreselleştirme hizmeti; yerelden çıkan bir içeriğin yabancı bir hedef kitleye, kültüre, dile, sektöre veya piyasaya uyarlanması sürecini kapsar. Küreselleştirme hizmeti hedef kültürde, dilde ve hedefe ilişkin tüm unsurlarda bilgiye ve bu bilgiyi aktarabilecek dil hakimiyetine sahibi olmayı gerektirir.

Seyrettiğimiz dizi ve filmler, okuduğumuz kitaplar, takip ettiğimiz YouTube kanalları biz fark etmeden hayatlarımızı her geçen gün farklılaştırıyor. Özel ve küreselleşmenin getirdiği sebeplerle Kara Cuma gibi özel sayılan günlerde aldığımız uçak bileti indirimi e-postaları seyahat etmeyi kolaylaştırıyor. Dünya genelinde artan evden uzaklaşma, tam zamanlı gezgin olma ve doğaya dönme trendine ek olarak küreselleşme hayatlarımıza ek ihtiyaçlar getiriyor. Dolayısıyla kitlesel turizm, internetle gelen bilgiye kolay ulaşım, kızışan rekabet piyasalarında yer edinmek isteyen orta ve büyük ölçekli şirketlerin pazarlama hareketleri çeviri sektörünü de etkiliyor.

Artık kendi markalarımızı dünyaya taşıyabileceğimiz platformların önümüze serilmesiyle de yerelden çıkıp dünya genelinde farklı pazarlarda varlık gösterebileceğimizi biliyoruz. Markanıza Türkiye dışında bir kimlik ve tanınırlık kazandırmak istiyorsanız HeliCo Tercüme olarak içeriklerinizi globalleştiriyoruz. Verdiğimiz globalleştirme hizmetiyle sizi farklı ülkelerin insanları için ulaşılabilir ve anlaşılabilir hale getiriyoruz. İster web sitesi çevirisi veya broşür çevirisi ister reklam metni çevirisi için bizden hizmet alın sizinle yapacağımız görüşmelerle hedef kitlenizi belirleyerek sizi o hedefe yaklaştırmaktan memnuniyet duyarız.

BAZI REFERANSLARIMIZ

Fiyat Teklifi Alın

Neden HeliCo?

Profesyonel çeviri ekibimiz, proje yöneticilerimiz ve kullandığımız gelişmiş çeviri teknolojileri ile verdiğimiz hizmetler sayesinde dünyaya açılın.

  • Ulaşılabilirlik ve hızlı cevap alma
  • En iyi tercümanlar, redaktörler ve editörler
  • Uygun fiyatlarda kolayca hizmet alma ve gönül rahatlığı
  • Kalite kontroller ve sürekli şirket içi eğitimlerle yüksek kaliteli hizmet
  • Süreç takibi yapma ve tüm süreçler üzerinden kontrol sahibi olma imkânı
  • Aracısız ve doğrudan hizmet sayesinde düşük maliyet ve zamandan kazanç