DİLLER

RUSÇA TERCÜME

RUSÇA TERCÜME

Tarihi M.S. 9. yüzyıla kadar uzanan Rusça, Hint-Avrupa dil ailesi içinde yer alan Doğu Slav dilleri grubuna aittir. Birleşmiş Milletlerin 6 resmî dilinden biridir. Yaklaşık 166 milyon kişinin ana dilidir ve dünya üzerinde toplamda 250 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında sekizinci sırada yer almaktadır.

Çoğunlukla Kuzey Asya ve Doğu Avrupa’da kullanılan Rusçanın en çok konuşulduğu ülkeler; Rusya, Kazakistan, Kazakistan, Özbekistan, Moldovya, Ukrayna, Estonya, Letonya ve Beyaz Rusya’dır. Kuzey, Güney ve Merkez olmak üzere üç ana lehçeye ayrılır. Lehçeler arasındaki en önemli farklar sözcüklerin tonlaması ve telaffuzu ile ilgilidir. Rusçada ses vurgusu çok önemlidir. Bu sebeple, nerede vurgu yapılması gerektiğinin Latin harflerine kıyasla daha kolay görülmesini sağlayan Kiril alfabesi kullanılır. Rusça alfabe 33 harften oluşmaktadır. Kiril harflerini içeren klavyelerin daha az yaygın olması sebebiyle, dünyanın birçok yerinde Rusçanın Latin harflerine dönüştürülerek yazıldığı da görülmektedir.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Rusça Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Rusça tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Rusça medikal çeviriye ister Rusça hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Rusça Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Rusça Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Rusça Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Rusça tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Rusçadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Rusça medikal çeviri, Rusça tıbbi çeviri, Rusça hukuki çeviri, Rusça farmasötik çevirisi, Rusça teknik çeviri, Rusça pazarlama çevirisi, Rusça oyun çevirisi, Rusça e-ticaret çevirisi, Rusça hukuk çevirisi, Rusça finans çevirisi, Rusça ekonomi çevirisi, Rusça otomotiv çevirisi, Rusça bankacılık çevirisi, Rusça yazılım çevirisi, Rusça BT çevirisi, Rusça IT çevirisi, Rusça reklam çevirisi, Rusça broşür çevirisi, Rusça tanıtım broşürü çevirisi, Rusça patent çevirisi, Rusça patent belgesi çevirisi, Rusça ruhsat çevirisi, Rusça ruhsat belgesi çevirisi, Rusça web sitesi çevirisi, Rusça medikal ürün kataloğu çevirisi, Rusça kullanım kılavuzu çevirisi, Rusça kılavuz çevirisi, Rusça medikal ürün çevirisi, Rusça medikal ürün kılavuzu çevirisi, Rusça medikal ürün kataloğu çevirisi, Rusça katalog çevirisi, Rusça prospektüs çevirisi, Rusça vaka sunumu çevirisi, Rusça vaka çalışması çevirisi, Rusça anlaşma çevirisi, Rusça sözleşme çevirisi, Rusça kira sözleşmesi çevirisi, Rusça şirket sözleşmesi çevirisi, Rusça e-ticaret sitesi çevirisi, Rusça kılavuz çevirisi, Rusça ödev çevirisi, Rusça akademik çeviri, Rusça akademik makale çevirisi, Rusça makale özeti çevirisi, Rusça kitap çevirisi, Rusça pasaport çevirisi, Rusça kimlik çevirisi, Rusça belge çevirisi, Rusça evrak çevirisi, Rusça sağlık raporu çevirisi, Rusça hastane raporu çevirisi, Rusça nüfus kayıt belgesi çevirisi, Rusça nüfus kayıt örneği çevirisi, Rusça uygulama çevirisi, Rusça mobil uygulama çevirisi, Rusça bekarlık belgesi çevirisi, Rusça ölüm belgesi çevirisi, Rusça evlilik cüzdanı çevirisi, Rusça evlilik belgesi çevirisi, Rusça hesap dökümü çevirisi, Rusça vize belgesi çevirisi, Rusça vize belgeleri çevirisi, Rusça vize başvuru belgeleri çevirisi, Rusça niyet mektubu çevirisi, Rusça noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Rusça noter onayı, Rusça noter onaylı belge çevirisi, Rusça noterlik belge çevirisi, Rusça mahkeme kararı çevirisi, Rusça kanun çevirisi, Rusça yönetmelik çevirisi, Rusça patent başvurusu çevirisi, Rusça vekâletname çevirisi, Rusça beyanname çevirisi, Rusça mahkeme evrakı çevirisi, Rusça haber çevirisi, Rusça lisans çevirisi, Rusça evlilik cüzdanı çevirisi, Rusça ehliyet çevirisi, Rusça diploma çevirisi, Rusça boşanma belgesi çevirisi, Rusça muvafakatname çevirisi, Rusça ihtarnameler çevirisi, Rusça vasiyetname çevirisi, Rusça tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ