DİLLER

JAPONCA TERCÜME

JAPONCA TERCÜME

Doğu Asya dillerinden biri olan Japonca, Japonya’nın resmî dilidir. Yaklaşık 128 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Birçok araştırmacının görüşü, ilk Japon dili lehçelerinin günümüzden 5 bin yıl önce Korece'den türemiş olduğu yönündedir.

İlk dönemlerde yalnızca bir konuşma dili olan ve alfabesi olmayan Japonca, 5. yüzyılda Çin alfabesindeki karakterleri Japoncaya uyarlayarak yazılı döneme adım atmıştır. Günümüzde Japoncada Kanji, Hiragana ve Katakana olmak üzere üç ayrı alfabe kullanılmaktadır. Bu alfabeler, hecelere karşılık gelen binlerce farklı karakterden oluşmaktadır.

Japoncada başka dillerde olmayan ve bu dile özgü, altında uzun uzun öyküler yatan birçok kelime bulunmaktadır. Örneğin Iwakan (違和感) kelimesi genel bir ifadeyle “rahatsız his” anlamına gelse de aslında bu kelime Japonya’ya yerleşmiş olan yabancıların Japonca öğrenmeyerek Japon yaşam tarzına adapte olmamaları sonucu ortaya çıkan uyumsuzluğun yarattığı his anlamında da kullanılmaktadır.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Japonca Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Japonca tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Japonca medikal çeviriye ister Japonca hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Japonca Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Japonca Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Japonca Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Japonca tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Japoncadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Japonca medikal çeviri, Japonca tıbbi çeviri, Japonca hukuki çeviri, Japonca farmasötik çevirisi, Japonca teknik çeviri, Japonca pazarlama çevirisi, Japonca oyun çevirisi, Japonca e-ticaret çevirisi, Japonca hukuk çevirisi, Japonca finans çevirisi, Japonca ekonomi çevirisi, Japonca otomotiv çevirisi, Japonca bankacılık çevirisi, Japonca yazılım çevirisi, Japonca BT çevirisi, Japonca IT çevirisi, Japonca reklam çevirisi, Japonca broşür çevirisi, Japonca tanıtım broşürü çevirisi, Japonca patent çevirisi, Japonca patent belgesi çevirisi, Japonca ruhsat çevirisi, Japonca ruhsat belgesi çevirisi, Japonca web sitesi çevirisi, Japonca medikal ürün kataloğu çevirisi, Japonca kullanım kılavuzu çevirisi, Japonca kılavuz çevirisi, Japonca medikal ürün çevirisi, Japonca medikal ürün kılavuzu çevirisi, Japonca medikal ürün kataloğu çevirisi, Japonca katalog çevirisi, Japonca prospektüs çevirisi, Japonca vaka sunumu çevirisi, Japonca vaka çalışması çevirisi, Japonca anlaşma çevirisi, Japonca sözleşme çevirisi, Japonca kira sözleşmesi çevirisi, Japonca şirket sözleşmesi çevirisi, Japonca e-ticaret sitesi çevirisi, Japonca kılavuz çevirisi, Japonca ödev çevirisi, Japonca akademik çeviri, Japonca akademik makale çevirisi, Japonca makale özeti çevirisi, Japonca kitap çevirisi, Japonca pasaport çevirisi, Japonca kimlik çevirisi, Japonca belge çevirisi, Japonca evrak çevirisi, Japonca sağlık raporu çevirisi, Japonca hastane raporu çevirisi, Japonca nüfus kayıt belgesi çevirisi, Japonca nüfus kayıt örneği çevirisi, Japonca uygulama çevirisi, Japonca mobil uygulama çevirisi, Japonca bekarlık belgesi çevirisi, Japonca ölüm belgesi çevirisi, Japonca evlilik cüzdanı çevirisi, Japonca evlilik belgesi çevirisi, Japonca hesap dökümü çevirisi, Japonca vize belgesi çevirisi, Japonca vize belgeleri çevirisi, Japonca vize başvuru belgeleri çevirisi, Japonca niyet mektubu çevirisi, Japonca noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Japonca noter onayı, Japonca noter onaylı belge çevirisi, Japonca noterlik belge çevirisi, Japonca mahkeme kararı çevirisi, Japonca kanun çevirisi, Japonca yönetmelik çevirisi, Japonca patent başvurusu çevirisi, Japonca vekâletname çevirisi, Japonca beyanname çevirisi, Japonca mahkeme evrakı çevirisi, Japonca haber çevirisi, Japonca lisans çevirisi, Japonca evlilik cüzdanı çevirisi, Japonca ehliyet çevirisi, Japonca diploma çevirisi, Japonca boşanma belgesi çevirisi, Japonca muvafakatname çevirisi, Japonca ihtarnameler çevirisi, Japonca vasiyetname çevirisi, Japonca tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ