DİLLER

ARNAVUTÇA TERCÜME

ARNAVUTÇA TERCÜME

Arnavutça, Hint-Avrupa dil ailesine ait bir dildir. 1000 yıldan fazla süren Doğu Roma yönetimi sırasında İllirya bölgesinde konuşulmuş olan bu dil, 5. yüzyılda Roma’nın yıkılmasından sonra aynı bölgenin Slavlar tarafından işgal edilmesi sebebiyle Slav dillerinden etkilenmiştir. Ayrıca bölgedeki Bizans yönetimi sebebiyle Yunanca, Osmanlı yönetimi sebebiyle Türkçe ve Arapça kelimeler Arnavutçaya girmiştir. Ancak en çok etkilendiği dil Orta Çağ boyunca bu dili konuşan insanların Venedik yönetiminde bulunması sebebiyle Latincedir.

Bazı Arnavut akademisyenler, Arnavutçanın Batı Balkanlar'da bir grup İliryalı soyundan geldiği düşünmektedir. Bazılarıysa Arnavutluk'un M.S. 5. yüzyıla kadar Balkanlar'ın bazı bölgelerinde konuşulan bu dilin Trakya veya Daçya dilinden geldiğine inanmaktadır.

Ulusal Arnavut Eğitim Politikası gereğince modern Arnavutçada Latince kökenli kelimelere artık daha fazla yer verilmektedir ve Arnavutça, Osmanlı döneminde bu dile girmiş olan Arapça ve Türkçe kökenli kelimelerden arındırılmıştır.

Arnavutçanın Tosk ve Geg şeklinde iki ana lehçesi vardır. İşkomi nehrinin bu iki lehçenin konuşulduğu bölgeleri birbirinden ayırdığı düşünülmektedir. Tosk, Arnavutluk'un resmi lehçesi, Kosova ve Makedonya'nın resmi lehçelerinden biridir ve güney Arnavutluk, Türkiye, Yunanistan ve İtalya'da konuşulmaktadır. Geg ise Arnavutluk'un kuzeyinde Sırbistan, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Bulgaristan'da konuşulmaktadır. Fonolojik farklılıkları olmasına rağmen her iki Arnavutça lehçesini konuşan kişiler birbirlerini rahatlıkla anlayabilmektedir.

HeliCo Tercüme olarak profesyonel Arnavutça Türkçe tercümanlardan oluşan tercüman ekibimizle Türkçe Arnavutça tercüme ihtiyacınızda size her seferinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İster Arnavutça medikal çeviriye ister Arnavutça hukuki çeviriye ihtiyacınız olsun bizden hizmet almak oldukça kolay ve zahmetsiz. Dosyalarınızı ana sayfamızdaki “Bizimle İletişime Geçin” butonundan veya sağ üst köşedeki “Bize Ulaşın” butonundan ya da isterseniz doğrudan e-posta adresimize göndererek bize ulaştırabilir, sizin için uygun olan en kısa sürede profesyonel Arnavutça Türkçe tercümesini teslim alabilirsiniz.

Arnavutça Türkçe yeminli çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız belgenizi bizimle paylaşarak Arnavutça Türkçe yeminli çeviri fiyatını ve belgenizin ne sürede çevrilip kullanıma hazır hale getirilebileceğini en kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Bizimle paylaştığınız tüm bilgi ve belgeler, Gizlilik Politikamız gereği asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz veya herhangi bir şekilde kullanılmaz. Elimizde belgenizin basılı hali varsa ve siz bu belgeyi kullanmayacaksanız derhal imha ederiz. Türkçe Arnavutça tercümesi yapılmış belgeleriniz daha sonra tekrar ihtiyacınız olma ihtimaline karşı yüksek güvenlikli şekilde yalnızca dijital ortamda arşivlenir. Böylece size hizmet verdikten ne kadar süre sonra bize tekrar ulaşırsanız ulaşın belgenizin çevirisini bizden tekrar talep edebilirsiniz.

Arnavutçadan Türkçeye çeviriye şu alanlarda ihtiyacınız olabilir: Arnavutça medikal çeviri, Arnavutça tıbbi çeviri, Arnavutça hukuki çeviri, Arnavutça farmasötik çevirisi, Arnavutça teknik çeviri, Arnavutça pazarlama çevirisi, Arnavutça oyun çevirisi, Arnavutça e-ticaret çevirisi, Arnavutça hukuk çevirisi, Arnavutça finans çevirisi, Arnavutça ekonomi çevirisi, Arnavutça otomotiv çevirisi, Arnavutça bankacılık çevirisi, Arnavutça yazılım çevirisi, Arnavutça bilgi teknolojisi çevirisi, Arnavutça BT çevirisi, Arnavutça IT çevirisi, Arnavutça reklam çevirisi, Arnavutça broşür çevirisi, Arnavutça tanıtım broşürü çevirisi, Arnavutça patent çevirisi, Arnavutça patent belgesi çevirisi, Arnavutça ruhsat çevirisi, Arnavutça ruhsat belgesi çevirisi, Arnavutça web sitesi çevirisi, Arnavutça medikal ürün kataloğu çevirisi, Arnavutça kullanım kılavuzu çevirisi, Arnavutça kılavuz çevirisi, Arnavutça medikal ürün çevirisi, Arnavutça medikal ürün kılavuzu çevirisi, Arnavutça medikal ürün kataloğu çevirisi, Arnavutça katalog çevirisi, Arnavutça prospektüs çevirisi, Arnavutça vaka sunumu çevirisi, Arnavutça vaka çalışması çevirisi, Arnavutça anlaşma çevirisi, Arnavutça sözleşme çevirisi, Arnavutça kira sözleşmesi çevirisi, Arnavutça şirket sözleşmesi çevirisi, Arnavutça e-ticaret sitesi çevirisi, Arnavutça kılavuz çevirisi, Arnavutça ödev çevirisi, Arnavutça akademik çeviri, Arnavutça akademik makale çevirisi, Arnavutça makale özeti çevirisi, Arnavutça kitap çevirisi, Arnavutça pasaport çevirisi, Arnavutça kimlik çevirisi, Arnavutça belge çevirisi, Arnavutça evrak çevirisi, Arnavutça sağlık raporu çevirisi, Arnavutça hastane raporu çevirisi, Arnavutça nüfus kayıt belgesi çevirisi, Arnavutça nüfus kayıt örneği çevirisi, Arnavutça uygulama çevirisi, Arnavutça mobil uygulama çevirisi, Arnavutça bekarlık belgesi çevirisi, Arnavutça ölüm belgesi çevirisi, Arnavutça evlilik cüzdanı çevirisi, Arnavutça evlilik belgesi çevirisi, Arnavutça hesap dökümü çevirisi, Arnavutça vize belgesi çevirisi, Arnavutça vize belgeleri çevirisi, Arnavutça vize başvuru belgeleri çevirisi, Arnavutça niyet mektubu çevirisi, Arnavutça noter çevirisi, noter belgesi çevirisi, Arnavutça noter onayı, Arnavutça noter onaylı belge çevirisi, Arnavutça noterlik belge çevirisi, Arnavutça mahkeme kararı çevirisi, Arnavutça kanun çevirisi, Arnavutça yönetmelik çevirisi, Arnavutça patent başvurusu çevirisi, Arnavutça vekâletname çevirisi, Arnavutça beyanname çevirisi, Arnavutça mahkeme evrakı çevirisi, Arnavutça haber çevirisi, Arnavutça lisans çevirisi, Arnavutça evlilik cüzdanı çevirisi, Arnavutça ehliyet çevirisi, Arnavutça diploma çevirisi, Arnavutça boşanma belgesi çevirisi, Arnavutça muvafakatname çevirisi, Arnavutça ihtarnameler çevirisi, Arnavutça vasiyetname çevirisi, Arnavutça tapu çevirisi

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

SİZİ HEMEN ARAYALIM

HİZMETLERİMİZ