REKLAMCILIK

Reklamcılık Çevirisi

Reklamcılık sektörü, ticari amaçla piyasaya sunulan veya sunulacak olan ürün veya hizmetlerin tanıtılmasıyla tüketici kitlenin taleplerini yönlendirerek belli bir ürünü veya hizmeti satma amacına hizmet eder. Teknoloji ve internetin katlanarak artan büyüme hızı sayesinde dönüşüme uğrayan reklamcılık sektörü, örneğin “Targeted Advertising” (Hedefe Yönelik Reklamcılık) gibi stratejiler ile daha hızlı sonuç alınan ve daha iyi yönetilebilen bir yapı kazanmaya başlıyor. Tüketicilerin karşısına çıkan reklamlar aracılığıyla izinleri alınarak toplanan çeşitli verilerin kullanılması sayesinde detaylı etkileşim grafikleri oluşturuluyor ve bu veriler sayesinde sürecin gidişatı ve strateji tercihleri daha etkin şekilde yönetilebiliyor.

Küresel iletişimin her gün daha da kolaylaşması sayesinde şirketler yeni ülkelere ve farklı pazarlara girme konusunda eskiye göre daha cesur ve atak davranabiliyorlar. Bu sebeple, girmeyi hedefledikleri pazarlarda yürütecekleri reklam çalışmalarının hedef kitleye en doğru şekilde ulaşması için yerel kültüre ve dile hâkim olan bir profesyonel çeviri ekibi ile çalışmak ve reklam çevirisi hizmeti almak vazgeçilmez oluyor.

HeliCo Tercüme ekibinde yer alan alanında uzman reklam çevirmenleri, hedef kitlenin ulusal, sosyokültürel ve ekonomik özelliklerini dikkate alarak verimli ve hedef pazara en uygun reklam çevirisini ortaya koyarlar. Şirketlerin reklam kampanyalarının başarısı büyük oranda reklam çevirisinde kullanılan sosyal veya profesyonel terminolojiye bağlıdır. Reklam tercümanı tercüme yaparken hedef dilin konuşulduğu ülkenin politik durumunu ve reklamın yayınlanacağı platformu da dikkate alarak kelimeleri özenle seçerler. Reklam çevirileri son halini almadan önce birçok revizyondan geçer ve böylece en doğru çıktılar alınır.

HeliCo Tercüme olarak reklam çevirisinin tüm inceliklerinin bilinci ve tecrübesiyle, size en kaliteli çeviri hizmetini sunmak için buradayız. Reklamlarınızla yaratacağınız etkinin sizin kontrolünüzde olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.

HELICO BLOG