HELICO BLOG

Hizmetler Hakkında

SEO Yazarlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, İngilizcede Search Engine Optimization olarak isimlendirilir ve İngilizcedeki kısaltması olan SEO ifadesi ile dilimize yerleşmiştir. SEO çalışması ise içeriklerin arama motorlarında indekslenmesi ve arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalar bütünüdür. İçerikleri SEO uyumlu hale getirmek için belli başlı kurallara uymak gerekir.

Arama sonuçlarında her zaman kaliteli ve sık ziyaret edilen sitelere öncelik tanıyan arama motorlarına uygun içerikler, SEO yazarı olarak adlandırılan uzman yazarlar tarafından oluşturulur. Her an binlerce içeriğin yüklendiği internette öne çıkmak ve hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabilmek için internet sitenizi SEO uyumlu site haline getirmek çok önemlidir.

Uzman SEO yazarlarımız ile sizlere SEO hizmeti verebilecek bir ekibe sahibiz. Sunduğumuz SEO uyumlu içerik ve SEO uyumlu site içerikleri oluşturma hizmetleri ile rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir ve hedef kitlenizin size daha rahat ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

SEO'ya Neden İhtiyaç Duyulur?

Google gibi arama motorlarının algoritmaları, binlerce sonuç arasından en uygun gördüğü sonuçları ilk sayfalarda gösterir. Google Adwords gibi reklam hizmetleri ile üst sıraya sabitlenen sonuçlar dışında internet sitelerinizi ve bu sitelerde bulunan içeriklerinizi üst sıralara çıkarmak için algoritmaya uygun hareket etmeniz gerekir. SEO hizmeti ile içerikleriniz Google uyumlu hale getirilir ve “organik” olarak üst sıralara çıkarılır.

Doğru anahtar kelime seçimi ve “Title” ve “Description” kısımlarının özgün ve karakter sınırına uygun hale getirilmesi gibi faktörler, içeriğinizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Rekabetin çok yoğun olduğu internette hedef kitleye rakiplerinizden önce ulaşmak için SEO hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

SEO'ya Kimler İhtiyaç Duyar?

İnternetin her kesim tarafından kullanılmakta olduğu çağımızda SEO hizmeti, internette var olan her site için olmazsa olmaz hale gelmiştir. SEO makale yazarlığı hizmeti, arama motorlarında üst sayfada yer almak isteyen her kullanıcı için yararlıdır. Doğru pazarlama teknikleri, bir markanın rakiplerinden ayrılıp öne çıkabilmesi ve sürdürülebilir şekilde büyümeye devam edebilmesi için olmazsa olmazdır. SEO ise şirketlerin kendilerini pazarda görünür hale getirebileceği en önemli pazarlama yöntemlerden biridir.

Nerelerde SEO Uyumlu İçerik Kullanılmalıdır?

İnternet kullanıcılarının neredeyse hepsi bir bilgiye erişmek istediğinde arama motorlarından faydalanıyor. İnternette var olmak isteyen her türlü şirket ve kişi, arama motorları kullanıcılarının eğilimleri doğrultusunda sitelerini düzenlemelidir. SEO çalışmaları da burada devreye girerek bir internet sitesinde hedeflenen anahtar kelimelerden de faydalanarak SEO uyumlu içerik oluşturulmasını sağlar.

SEO çalışması yalnızca anahtar kelimelerden ibaret değildir. Sitenize erişimin hızlı şekilde sağlanabildiğinden ve sitenizi okuyucunun gözünden değerlendirip aranan bilgiye kolayca erişilebildiğinden emin olmak gibi özellikler de SEO çalışmasının bir parçasıdır.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Oluşturulur?

SEO uyumlu içerik oluşturmanın ilk koşulu, arama motorları kullanıcılarının bilgiye ulaşmak için hangi aramaları yaptığını bilmek ve içeriği buna göre hazırlamaktır. Kullanıcıların yaptığı aramalardan belirlenen anahtar kelimelerin içerik içerisinde doğru ve yeterli sayıda kullanımı içeriğinizi öne çıkartacaktır.

SEO uyumlu içerik oluştururken hem hedef kitleyi hem de algoritmaları hesaba katmak gerekir. Spam olarak sınıflandırılmamak için SEO yöntemlerini doğru kullanmayı bilen SEO uzmanları ile çalışmanız, sitenizin sürekli ve organik kullanıcı akışına sahip olması için önemlidir. Kullanıcıların internet sitesindeki deneyimlerini kötü yönde etkilememek ve algoritma tarafından arka sıralara itilmemek için sitenizde çalışmayan veya yanlış yönlendiren bir bağlantı olmadığından emin olmalısınız.

SEO Yazarlığı Nedir?

SEO yazarlığı, aramalarda kullanılan anahtar kelimelerin internetteki yazılı içeriklere uygun şekilde yerleştirilmesi yoluyla görünürlüğün artırılmasını sağlayan bir hizmettir. İnternet kullanımının küresel çapta artması ve ticari faaliyetlerin internet ortamına taşınması sonucunda böyle bir ihtiyaç ortaya çıkmıştır.

İnternete sundukları içeriklerin kolayca bulunmasını, göze çarpmasını ve etkileşim almasını hedefleyen kişi ve şirketler, SEO metin yazarlığı hizmetinden faydalanabilirler. SEO uyumlu metin yazarlığı hizmeti doğru anahtar kelimelerle donatılmış, “özgün” içerikler oluşturulmasını ve arama motorlarında içerikte sunulan bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlar.

SEO Yazarı Kimdir?

SEO yazarı, internet siteleri için yüksek kalitede içerikler oluşturmakla görevli olan kişidir. SEO yazarları, internet sitelerinin SEO uyumlu hale getirilmesinde büyük görev oynarlar ve bu süreçte birer danışman niteliğindedirler. İnternet sitelerinde paylaşılan her içeriğin algoritma kurallarına uyduğundan emin olmak ve siteleri güncel tutmak bu uzmanların görevidir.

Bir şirketin internet sitesinin optimizasyonu için o şirkette çalışan SEO yazarları olduğu gibi, çeviri büroları ve reklam ajansları ile çalışan SEO uzmanları vardır. Günümüzde küreselleşmenin bir parçası olmak ve farklı dillerdeki kitlelere hitap etmek isteyen şirketler, internet sitelerini birden fazla dilde SEO uyumlu hale getirmeyi tercih ederler. Profesyonel SEO hizmeti, çeviri büroları tarafından birden fazla dilde sunulur.

SEO Yazarlarının Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

SEO yazarları, bu sektörün sürekli gelişmekte ve değişmekte olan internetin ayrılmaz bir parçası olduğunu bilmelidir. Dolayısıyla SEO yazarları, kendilerini bu sürekli değişime hazır tutabilmek için sürekli araştırma yapmalı ve kendilerini geliştirmelidir. Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorlarının algoritmalarını sürekli olarak yenilediğini ve değiştirdiğini göz önünde bulundurmak gerekir. SEO uzmanları, görev aldıkları internet sitelerini bu değişen algoritmalara uygun tutmak için gelişmelere açık olmalı ve güncel bilgileri takip etmelidir.

SEO Yazarlığı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO yazarlığı fiyatı hakkında bilinmesi gereken ilk husus, SEO çalışmasının internet siteleri için bir “sihirli değnek” olmadığıdır. SEO çalışması yapıldıktan sonra yapılan bu iyileştirmelerin arama motorlarında karşılık bulması ve sonuç verebilmesi için 6 - 12 ay gibi bir süre geçmesi gerekir. Ayrıca SEO çalışması bir kez yapılıp her zaman kalıcı olabilecek bir çalışma değildir. İnternet sitesinin sürekli güncel tutulması ve arama motorlarına uygunluğundan her zaman emin olunması gereklidir. Bu yüzden SEO fiyatlandırması, normal çeviri fiyatlandırmalarından farklıdır. İnternet sitenizin istenen sonuçlara ne kadar sürede ulaşabileceği konusunda ayrıntılı bilgi almak ve HeliCo Tercüme olarak size sunduğumuz SEO yazarlığı fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yazan: Göksun Kocagöz

Yayınlama Tarihi: 24.06.2021

Hedef Kitle: SEO Yazarlığı Hizmetine İhtiyaç Duyanlar, Metin Yazarları, SEO Yazarları

  • 1
  • Paylaş:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILARIMIZ